Katowice | ul. Modelarska 2 | Pon-Pt 8-17, Sob 9-13

+48 536 125 125 | katowice@condensa.pl

OSUSZANIE WILGOCI BUDOWLANEJ

Czym jest wilgoć budowlana?

Prace wykończeniowe są ostatnim etapem realizacji budowy każdego nowego obiektu. Zaliczamy do nich przede wszystkim: tynkowanie, wylewanie posadzki, kładzenie gładzi szpachlowych czy prace malarskie. Wszystkie te czynności zużywają duże ilości wody, której odparowanie nawet w sprzyjających warunkach jest czasochłonne, a w klimacie jesienno-zimowym właściwie niemożliwe. Bardzo często czas oczekiwania na możliwość prowadzenia dalszych prac powoduje znaczne wydłużenie czasu budowy co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Decydując się na usługę osuszania budynków mogą Państwo skutecznie uporać się z wyżej wymienionym problemem wilgoci budowlanej.

Co daje osuszanie tego?

    Zalety usługi osuszania budynków z wilgoci budowlanej to przede wszystkim:
  • skrócenie czasu realizacji inwestycji budowlanych
  • prowadzenie prac wykończeniowych również w okresie zimowym
  • skrócenie czasu wysychania murów, tynków, posadzek
  • doprowadzenie do odpowiedniej wilgotności masowej posadzek przy układaniu parkietów
  • uniknięcie rozwoju grzybów i pleśni, co często ma miejsce w nowo oddanych do użytku budynkach
  • oszczędzanie energii elektrycznej potrzebnej do ogrzania budynku

Daj tylko znać gdzie mamy osuszać, my zajmiemy się resztą

Urządzenia osuszające dowozimy we wskazane przez Państwa miejsce. W cenie usługi jest montaż oraz demontaż urządzeń, a także cotygodniowe pomiary wilgotności. Dzięki temu mają Państwo gwarancję iż osuszacze będą pracować tak długo jak będzie to potrzebne.

Wykorzystaj profesjonalistów

Polskie przedsiębiorstwa budowlane, które nigdy nie korzystały z usług firm wyspecjalizowanych w osuszaniu budynków, próbują radzić sobie z problemem wilgoci stosując głównie metodę wietrzenia lub nagrzewania. W tym celu wykorzystują nagrzewnice olejowe, elektryczne lub gazowe. Niestety, przy dużej wilgotności na zewnątrz metoda ta jest całkowicie bezskuteczna! Warto jeszcze wspomnieć, że przy zastosowaniu nagrzewnic olejowych jak i gazowych dochodzi do podniesienia poziomu wilgotności w ogrzewanych pomieszczeniach. Jest to efektem ubocznym spalania paliwa. Taki sposób osuszania jest więc bardzo czasochłonny i zużywa duże ilości energii elektrycznej.

Przezorny ubezpieczony - lepiej osuszyć to dobrze.

Należy pamiętać, że kontynuując prace remontowo-wykończeniowe pomimo zbyt dużej wilgotności narażamy się na duże szkody i wysokie koszty w późniejszym okresie.