Katowice | ul. Modelarska 2 | Pon-Pt 8-17, Sob 9-13

+48 536 125 125 | katowice@condensa.pl

Nagrzewnica elektryczna HEATER 3,3 kW


Przepływ powietrza:
Wydajność: 1,65- 3,3 kW (5.732- 11.464 Btu/h)
Wymiary: 30 x 38 x 40 cm
Waga: 7,5 kg
Pobór prądu:

Nagrzewnica elektryczna HEATER o mocy 3,3kW

Nagrzewnice przenośne HEATER przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu. Najczęściej są wykorzystywane do ogrzewania hal produkcyjnych, warsztatów, pomieszczeń magazynowych, pomieszczeń socjalnych, mieszkań, pomieszczeń sklepowych i innych. Konstrukcja i wyposażenie umożliwiają zastosowanie ich zarówno jako głównych źródeł ciepła, jak i źródeł dodatkowych używanych w celu dogrzewania. Bardzo dobrze spisują się jako przenośne źródła ciepła służące do ogrzewania pomieszczeń znajdujących się w trakcie prac budowlanych oraz prac wykończeniowych. Zwarta budowa, duża wydajność cieplna, cicha praca, oraz brak zużycia tlenu są cechami decydującymi o ich przydatności do ogrzewania pomieszczeń, w których przebywają ludzie i zwierzęta. Nagrzewnice elektryczne w trakcie pracy, w przeciwieństwie do nagrzewnic spalinowych bez odprowadzenia spalin, nie emitują pary wodnej. Fakt ten powoduje przydatność tych urządzeń do ogrzewania pomieszczeń w celu ich osuszania.

Nagrzewnice wyposażone są w regulowany termostat, pozwalający regulować maksymalną temperaturę w pomieszczeniu. Posiadają wbudowane mechanizmy zabezpieczające przed przegrzaniem i pożarem w postaci funkcji RESET.

Nagrzewnice HEATER posiadają wytrzymałą metalową obudowę z mocnymi, izolowanymi (ze względów bezpieczeństwa) uchwytami do przenoszenia. Wewnątrz nagrzewnicy znajdują się wykonane ze stali nierdzewnej elementy grzejne, które są dodatkowo odizolowane od obudowy. Moc grzewcza regulowana jest za pomocą przełącznika głównego, który może być ustawiony, w zależności od modelu, w pozycji 1/2 lub 1/1 bądź 1/3 lub 2/3 lub 1/1 mocy. Modele od 3,3 kW do 22 kW mogą pracować w trybie wentylatora po wybraniu przełącznikiem głównym trybu oznaczonego piktogramem wentylatora.

W celu lepszej dystrybucji ciepła w ogrzewanym pomieszczeniu modele o mocach od 3,3kW do 22kW w trakcie pracy, w sposób ciągły, wymuszają obieg powietrza, nawet gdy elementy grzejne są wyłączone. Pozwala to na wyrównywanie temperatury powietrza w różnych częściach pomieszczenia.

Zalety urządzenia:

- nastawny, płynnie regulowany termostat i właściwie dobrany wentylator zapewniają równomierną temperaturę oraz dobrą dystrybucję ciepła
- elementy grzejne i uchwyty dodatkowo izolowane
- wbudowany termostat wyłącza nagrzewnicę w przypadku przegrzania oraz zabezpiecza przed powstaniem zagrożenia pożarowego
- wbudowany termostat zapewnia utrzymanie żądanej temperatury
- bezobsługowy silnik elektryczny
- obudowa wykonana ze stali nierdzewnej
- niezawodność działania

Dane techniczne:

- Wydajność : 1,65 – 3,3 kW
- Wydajność : 1.425-2.850 kcal/h
- Nastawa pozycja 1 - 0
- Nastawa pozycja 2 – wentylator
- Nastawa pozycja 3 – 1,65 kW
- Nastawa pozycja 4 – 3,3 kW
- Maksymalne zużycie prądu : 14,3 A
- Napięcie zasilania: V/Hz – 230/50
- Przepływ powietrza: 390 m3/h
- Max. Temperatura: 100oC
- Typ termostatu: standard
- Średnica wentylatora: 230 mm
- Zakres termostatu: 0-35 oC
- Wymiary (gł x szer. x wys): 30 x 38 x 40 cm
- Waga netto: 7,5 kg * Klasa zabezpieczenia: IP44